1991 yılında Hacı Melik Güzelaydın tarafından, Beşiktaş Ortaköy de açtığı restoran ile Türk halkını kumpirle tanıştıran Tarihi Ortaköy Kumpircisi düzenlenen açılış töreniyle Gemlik'te de açıldı.

Adını kumpir denince ilk aklan gelen yer olan İstanbul Ortaköy'den alan Tarihi Ortaköy Kumpircisi Gemlikli kadın girişimci Sibel Kıno tarafından açıldı. İşletme müdürlüğünü ise Tuğçe Karapınar'ın yapacağı Tarihi Ortaköy Kumpircisi Manastır'da Bulvarpark'ın hemen yan tarafında hizmete girdi.

Kumpirin yanı sıra waffle ve dondurma çeşitlerininde bulunduğu Tarihi Ortaköy Kumpircisi açılışına İyi Parti Gemlik İlçe Başkanı Dr.Adnan Bıyıklı ve CHP Gemlik İlçe Yönetimi'nin yanı sıra Sibel Kıno ve Tuğçe Karapınar'ın ailesi ve arkadaşları da eşlik etti.

Açılış konuşmasını ise İyi Parti Gemlik İlçe Başkanı Dr.Adnan Bıyıklı gerçekleştirdi. Bıyıklı, yeni işletmenin Gemlik'e hayırlı uğurlu olmasını diledi. "Gemlik'imizin bu tip güzide mekanlar konusundaki eksiğini hepimiz biliyoruz. Tabii ki şuanda açılışını yaptığımız mekanın, Gemlik'e bir güzellik kattığı inkar edilemez bir gerçek. Bu ve benzeri mekanların sayılarının artmasını diliyoruz. Hayırlı ve bol kazançlar temenni ediyoruz." ifadelerine yer verdi

Kaynak : gemliklife.net